Заметки о Праге

Прага - місто, яке побудоване по зіркам

Забронировать отель в центре Праги здесь


Знайомство з Прагою

Так співпали карти чи було задумано десь зверху, що на день приїзду припало святкування Хелловіну. Магічний день, тому ми чекали чогось містичного та незвичайного. Теплий прийом у такий прохолодний день та доброзичливість господарів зігрівали душу. Прекрасний вид з тераси радував око і не було важливо наскільки пронизливий вітер панував за вікном, хотілося спостерігати за містом вічно. Попереду нас чекав довгий забіг, але поки можна забути про все та насолоджуватись чудовим сніданком за дружньою розмовою. Перевівши дух і зібравши сили сміло рушили відкривати для себе дивовижний світ Праги. Прогулянки по Празькому граду, видовищне дійство зміни варти, незаплановані відвідини місць, про які раніше ми навіть не здогадувались. Лишались лічені хвилини, щоб оглянути чудові експонати та відчути неймовірну енергетику. Проте цей день був повен чудес, хтось ніби крокував попереду, відкриваючи усі двері перед нами. Недарма ж Хелловін вважають містичним святом.Староміська площа 

День розпочався не найкращим чином: дрібний затяжний дощ, довге очікування транспорту- Прага нарешті показала свій звичний стан. Біля годинника скупчилось багато люду, кожен намагався знайти місце, адже час дійства наближався. Нам теж вдалось побачити виставу, що відбувалась всього в декількох метрах над головами, гучний передзвін розливався по всій площі. Але потрібно було рушати далі і ось за мить ми опинились на невеличкій вуличці. По обидві сторони виднілись розкішні магазини і відразу стало зрозумілим, що опинились в найдорожчому районі, де всім по праву заправляє Золотий Тілець. Здавалось, що погода навмисне погіршувалась, руйнуючи плани. Та раптом на горизонті з'явився готель і нам нічого не лишалось, як зайти. Лишень потрапивши всередину стало зрозумілим - це Тілець гостинно запрошував нас у свої володіння. З радістю розмістившись у комфортному залі, ми заряджалися енергією та отримали якості, яких не вистачало.
Собор Св. Віта

Наступним пунктом нашого призначення був Празький град - місце, що надовго може захопити, де втрачаєш лік часу. Відвідини собору Святого Віта виправдали довге очікування, так хотілось детально роздивитись кожен елемент грандіозної споруди, відчути усю міць святині. В той момент забуваєш про оточуючий світ, про людей і повністю занурюєшся в атмосферу давніх століть. Здавалось, що знаходишся в соборі цілу вічність, але активні дії навколо повертали до реальності і ми помчали до чудового палацу. В королівських покоях панувала атмосфера величі, інтер'єр допоміг осягнути, що відбувалось усередині та яке значення мав чин. Відчувши дух аристократії, всі рухи робились плавно та виважено, переносячи в епоху королів. Скільки радості і печалі, знань і таємниць крилося в цих стінах, проте вони залишаться невідкриті для нас.
Празький град

Перед нами постала нова будова, але шлях до неї не легкий. Шалені вітряні потоки царювали по всій площі, магічна енергія відчувалась повсюди. Зробивши крок, розуміємо, що перейшли якусь межу, бар'єр між світами. Шлях тільки вперед - всередину церкви Святого Георгія - де чекає щось невідоме. Заглибившись бачимо красу будівлі, звичні вітражі та картини і не збагнемо, що так могло нас насторожити. І тільки спустившись по сходах розгледіли скелет. Від нього йшла така енергетика смерті, що перехоплювало дихання, а серце завмирало. Тож ми вирішили надовго не занурюватись у цей стан та вирушати далі. І вже за рогом виднілась золота вуличка з яскравими будиночками, що всіх манили. Зазирнувши у перший дім перед нами відкрилась доба лицарів: різноманітні обладунки та неймовірна зброя. Напевне кожен з нас був у цій ролі, тому не дивно, що я відчула резонанс. Так кортіло затриматись хоч на мить, проте наступна зона вже чекала і ми побігли на зустріч знанням.
Петршин

Невелике подвір'я, навкруги будинок, а в самому центрі стоїть гордий, безстрашний захисник - Лев. Він показав - це його територія, що помітно з першого погляду. Бездоганність скульптур, елементи золота та гучний передзвін - неземне створіння радо вітало на своїй землі. Як ще можна трактувати яскраво палаючий ліхтар, котрий засіяв посеред дня вартувало нам лишень підійти? Віддавши шану,ми впевнено крокували вгору по території Петршина, насолоджуючись прекрасним видом на місто. Нарешті ціль була досягнута - перед нами Зеркальний лабіринт. Кожен вирішив для себе, що необхідно зустрітись з усіма страхами і побачити те, чого не хочемо помічати. Після візиту у задзеркалля накопичились емоції, якими кортіло поділитись, тож дорога пройшла для нас непомітно.
Острів Кампа

На горизонті вимальовувався маленький осередок природи - острів Кампа, що омиває Влтава. Пройшовши через місток, ми заходимо під покровительство Діви. Вона не встановлює своїх правил, тому відразу і не розумієш це, і тільки статує дівчини вказує на Зодіак. Розташувавшись на лавці починаємо працювати зі знаком і більше його пізнавати. Проте у нашу роботу доносився звук із зовні, сім'я качечок пропливала поруч, привертаючи до себе увагу. Відсторонившись від усього знов включилась у процес і Діва люб'язно мене прийняла. Отримавши потрібні якості ми направились до наступного знака, який уже чекав на нас.
Національний театр

Найбільш очікуваним для мене було проходження зони Терезів і є просте пояснення - я народжена під його покровительством. Та відбулось щось неймовірне у семінарі брали участь ще двоє представників цього знаку, тож усі очікували чогось незвичайного. Ще йдучи по мосту ми розгледіли старовинний театр, дах котрого був виконаний у золотих тонах, а по бокам прикрашали чудові статуї. Хоч він був зроблений у такому вишуканому стилі, але зміг припасти мені до душі. Яке ж було здивування коли я дізналась, що саме з нього починається знак Зодіака. Довго не міркуючи було вирішено завітати у кафе, яке розташовувалось навпроти театру, щоб повністю зануритись у ту атмосферу. Дух аристократії витав у повітрі, а манери людей просто вражали. Здавалось, що в одному місці зібралась уся інтелігенція. На щастя для нас знайшлось місце у Театральному і ми охоче розмістились за столиком. При проходженні Терезів створився надпотужний потік енергії, легкість переповнювала усередині, а посмішка не сходила з обличчя. Це як зробити ковток свіжого повітря та заново відкритися.
Вишеград

 Доволі неоднозначним місцем вважають Вишеград, котрий поєднує у собі старовинне та сучасне. Тільки пройшовши під містком окунаємось в другий вимір: представляємо себе сотні років назад, по вулиці роз'їзджають карети, повсюди горять ліхтарі. А в наступний момент повертаємось у теперішній час, де по дорозі зустічаєм тільки пішоходів. Трохи далі, по правій стороні стоять непримітні будиночки, в яких на перший погляд здавалось нікого не було. Та раптом ми штурхнули двері та зазирнули в один із них. Усередині по обидва боки розміщались вітрини, а по центру - столи. Пізніше ми дізнались, що це інформаційне бюро, а також місце, де можна посидіти у тихій обстановці, тому вибрали його для медитації. Скорпіон - сильний знак, тож треба бути обачними з проханням. Можливо ви просто не готові узяти його дари. Вийшовши з бюро направились до церкви Св. Петра і Павла. Шлях лежав вздовж кладовища і всі змогли відчути енергію навіть не заходячи углиб. Проте ми швидко його оминули і вже скоро перед нами повстала церква у всій красі. Вечірні вогні осяювали будову, виділявся кожен елемент і хотілось побачити внутрішнє оформлення. Нам поталанило, бо у цей день у церкві правив службу мальтійський орден, і ми мали можливість спостерігати все на власні очі. Прекрасний спів хору, краса навколо та потік, у якому знаходились люди, створило шалену енергетику, що зачіпляла за живе. У той момент було відчуття, що я знаходжусь на своєму місці і можна просто розслабитись. Сльози щастя котились по моїм щокам і весь біль кудись пропав. Пробувши там певний час, вирішили піти на оглядовий майданчик, де по легенді Лібуше напророкувала велич Праги. Кожен із нас занурився у підсвідомість і спробував передбачити та побудувати своє майбутнє. Чи вийшло в нас? Пора покаже.
 Танцюючий дім

 " Який талант! Захоплююче! Неймовірно! " - такі слова лунали в адресу танцюристів, які давно підкорили серця людей. Джинджер та Фред - їх імена можна було почути, коли йшлося про ідеальну пару. Вони настільки запам'ятовувалися, що навіть празькі архітектори не змогли встояти та звели величну споруду - танцюючий дім, котрий асоціюють з відомими артистами. Все стає ясним тільки при одному погляді на споруду. Легка, граційна постать, що розвивається в танці - в такому образі представляється нам Джинджер. Вона, ніби обвиває свого партнера, кремезного та надійного Фреда.Перед публікою пара поставала в своєму амплуа, що дає відповідь на питання: " Чому так дивно виглядає танцюючий дім? " Автори проекту хотіли показати душу танцюристів, їхню індивідуальність. Як на мене, то це їм вдалось. А як вважаєте ви?
Все наши статьи и отчеты о Праге
1. Хэллоуин в Праге 2017г

2. Овен. Телец. Близнецы. Рак. 2017г

3.Лев. Дева. Весы. Скорпион. 2017г

 4. Стрелец. Козерог. Водолей.Рыбы. 2017г

 5. Этот уютный знак Рака в Праге. 2107г

 6. Загадочные храмы Праги. 2017г

 7. Мистика и притяжение Праги.

 8. Отзывы после поездки август 2014г
 9. Прага - город, построенный по звездам. Май 2013г.

 10. Моя мистическая Прага

 11. Заметки о Праге от Анастасии Микитюк
Рассказать в соц. сетях